Tour, który mnie ominął.

21 marca w hotelu Hyatt Regency Warsaw, podczas wielkiego święta winiarstwa chilijskiego „Chilean Wine TOUR” było wyjątkowo gorąco i słonecznie. Ta okazja poznania smaków i aromatów prosto z Nowego Świata zgromadziła liczne grono znawców oraz wielbicieli wina. Podczas wydarzenia firma TIM S.A., lider rynkowy i jeden z najbardziej znanych importerów i dystrybutorów wina w Polsce, gościła cenionego enologa Adolfo Hurtado. Oprócz seminarium, promocji Chile, zdradzania sekretów najlepszych win z tego regionu oraz degustacji główny winemaker i dyrektor generalny winnicy Cono Sur odkrył przed uczestnikami tajemnicę słynnych na świecie, a a nad Wisłą coraz bardziej rozpoznawalnych … win z rowerem.

Adolfo Hurtado jest najlepszym przykładem tego, że pasja i miłość do swojej pracy może przełożyć się na spektakularny sukces rynkowy. Jak twierdzi:  ─ Jeśli wino jest dobre, będzie smakowało ludziom na całym świecie. Oczywiście zastrzega, że proporcje jego spożycia będą różne, w zależności od specyfiki danego kraju: od klimatu, kuchni i kultury picia wina. Winiarnia Cono Sur jest dziś największym producentem Pinot Noir w Ameryce Południowej oraz zaliczana jest do światowej pierwszej piątki. Innymi szczepami uprawianymi w winnicy są m.in.: Sauvignon Blanc, Chardonnay, Riesling, Gewürztraminer, Viognier, Merlot, Carmenere, Syrah i Cabernet Sauvignon.
Podstawą winnic i winiarni Cono Sur jest innowacyjność, orientacja na jakość oraz poszanowanie i zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego. A wzbudzający zainteresowanie rower … to z jednej strony znak podkreślający projekt organicznej produkcji wina, a z drugiej hołd dla pracowników, którzy z szacunku dla środowiska naturalnego przemierzają winnice na rowerach. W podzięce za ich ciężką pracę powstała linia, która kryje w sobie ich radość, pasję i miłość do natury.

Szeroka gama win z Cono Sur jest obecnie importowana na cały świat. W Polsce firma TIM, która jest znana ze współpracy z najlepszymi producentami, jest wyłącznym dystrybutorem tej marki. W naszym kraju dostępna jest kompleksowa kolekcja win Cono Sur.
Elementem „Chilean Wine TOUR” było także seminarium Adolfo Hurtado na temat specyfiki win z najchłodniejszych terenów winiarskich Chile oraz analizy potencjału winiarskiego tego kraju. Wnioski są bardzo korzystne: Chile zajmuje pozycję głównego eksportera wina z Nowego Świata, jest też w pierwszej piątce największych światowych producentów wina. 91 proc. eksportu z Chile to rynki 59 różnych krajów zrzeszone m.in. umowami handlowymi. Liczba areałów chilijskich winnic, w przeciwieństwie do reszty świata, wciąż rośnie.

Źródło: horeca.pl

2 uwagi do wpisu “Tour, który mnie ominął.

    • Tak, znam. Kilka lat temu, kiedy jeszcze nie kolekcjonowałam win, a tylko przywoziłam je jako suweniry dla znajomych z wakacji, udało mi się „przemycić” z Bułgarii kilka butelek Minkov Brothers. Jakiś czas później poprosiłam ludzi z biura podróży, z którymi byłam w Bułgarii, aby przywieźli mi kolekcję. Dzięki nim mam 8 butelek 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s