Kolejna Colonia

Barbera_Finca_La_Colonia_2012_Bodega_Norton

Bradford on Avon jest uroczym miasteczkiem w południowo – zachodniej Anglii, w którym znaleźć można kościoły sprzed 600 lat, manufakturę jednych z najdroższych na świecie rowerów – Alex Moulton Bicycle Company, najlepsze miejsce na wypicie herbaty w Wielkiej Brytanii oraz niewielki sklepik z winami – Ruby Red wine cellars. Oprócz kolejnej butelki La Colonia ( poprzednia ), był tam także były pracownik winnicy Norton, z której pochodzi La Colonia Barbera 2011…

W 1885 roku została otworzona kolej, łącząca Buenos Aires z Mendozą, co znacząco przyczyniło się do rozwoju tego regionu. Dziesięc lat później Edmund Norton zasadził pierwsze winorośle w dzielnicy Luján de Cuyo. Część winnicy położona jest na zboczu Andów między 800m-1200m n.p.m. i to jest ta wysokość, która łagodzi gorący, suchy klimat regionu. Ciepłe, słoneczne dni po zachodzie słońca przekształcają się w chłodne i wietrzne od strony Andów noce, co spowalnia dojrzewanie, wydłuża okres wegetacji i przyczynia się do bogatego, dojrzałego smaku winogron. Wizją Nortona jest bycie producentem najlepszych win argentyńskich. Charakteryzuje ich zrównoważony i ciągły rozwój, profesjonalizm, uczciwość pracowników, zaangażowanie w ochronę natury, współpraca z klientami oraz dostawcami zawsze z charakterystycznym duchem rodzinnej firmy. Chcąc sprawić jak najwięcej przyjemności klientom Norton stara się zaoferować im najlepszy stosunek ceny do jakości kupowanego produktu. Ich winorośle uprawiane są sześciuset osiemdziesięciu hektarach, które zostały podzielone na mniejsze działki, tak, aby poszczególne odmiany miały odpowiednio dostosowaną glebę. Wszystkie winogrona są ręcznie zbierane, a następnie poddawane siedmiodniowej fermentacji.

Zdecydowanie największym regionem winiarskim w Argentynie jest właśnie Mendoza – prowincja odpowiedzialna jest za 70% rocznej produkcji wina. Położona jest w zachodniej części Argentyny, którą od Chile oddzielają Andy. Podczas gdy prowincja jest duża i obejmuje podobną powierzchnię do stanu Nowy Jork, to jego winiarskiego grunty skupione są głównie w północnej części, na południe od Mendoza City.

2011 Bodega Norton Finca La Colonia Barbera według wine-searcher.com ma 86 punktów, świeży posmak śliwek i malin, pozostający na podniebieniu przez sługi czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s