O nas.

about us1
Obwarowane ze wschodu przez Andy i Pacyfik na zachodzie Chile charakteryzuje się wyjątkowym klimatem, który sprzyja ekologicznemu rolnictwu. Dziewicze środowisko Chile oferuje wyjątkowe warunki do uprawy winogron, z których powstają światowej klasy wina organiczne.

Wszystko jest możliwe, musisz tylko podążać za swoimi marzeniami i urzeczywistniać je” To motto, którym kierował się Jose Guilisasti Gana, jeden z twórców winnicy Emiliana, który zmarł w 2014 roku.

Winnica Emiliana została założona w 1986 roku. José i Rafael Guilisasti byli jednak wizjonerami, którzy zauważyli, że pod koniec lat 90-tych zmienia się rynek i że konsumenci na całym świecie stają się coraz bardziej świadomi produktów, które nabywają. Zaprosili do współpracy Alvaro Espinoza*. aby pomógł im przekształcić tradycyjną chilijską winnicę w stuprocentową biodynamiczną i organiczną firmę, której głównym zamiarem jest tworzenie win najwyższej jakości, szanując przyrodę.

Po prawie dwóch dekadach marzenie ziściło się w postaci bogatego portfolio win, z których wiele jest nagradzanych i uznawanych na krajowych i międzynarodowych konkursach, spełniając potrzeby wymagających konsumentów.

Obecnie Emiliana jest jedną z największych na świecie ekologicznych winnic i zajmuje 2812 ha.

W Polsce dostępne są ich wina Novas z charakterystycznymi gwiazdozbiorami na etykietach oraz wina, nawiązujące nazwą do znanego producenta programów komputerowych Adobe.

About Us nie ma w Polsce, ale gdzieś na świecie dostępnych jest 7 odmian z tej serii:

Cabernet Sauvignon, Carmenere, Merlot, Syrah, Malbec, Chardonnay, Sauvignon Blanc.

about us5 cs about us6 cs about us3 about us4 about us2

Winnica Emiliana ma nawet swój profil na Trip Advisor, jednak informacji o samych winach About Us nie udało mi się znaleźć, a wypić ich póki co nie mogę, ponieważ to cenne butelki z targów Pro Wein i zdobyłam tylko Cabernet Sauvignon i Sauvignon Blanc.

Wszystkie działania podejmowane przez Emilian skupiają się na jednej dążeniu do perfekcji. Perfekcją est dla nich osiągnięcie harmonii pomiędzy osiągnięciem jak najlepszej jakości win przy okazywaniu szacunku dla środowiska i ludzi.

Certyfikat Fairtrade FLO CERT, potwierdza wysoki standard panujący w winnicy Emiliana gwarantuje konsumentom zakup produktu, który przyczynia się do ochrony środowiska.

*Alvaro jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów wina w Chile. Jest częścią wielu udanych projektów. Przez lata rozwijał filozofię w oparciu o silną wiarę w potencjał chilijskiego wina i jego unikalnych cech. Polecam wywiad: http://blog.tedwardwines.com/2012/07/09/an-interview-with-alvaro-espinoza-of-antiyal/

 

DSC_0195

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s