Trójkołowiec.

Ostatni dzień targów Pro Wein spędziłam, chodząc od stoiska do stoiska i odbierając wina, nie wzięłam jednak ze sobą notesu, w którym miałam zapisane wszystkie stoiska, do których miałam trafić. No i nie trafiłam. Zapomniałam o francuskim Cellier des Princes i wnie Le Triporteur! Na szczęście po jakimś czasie to wino, już pocztą, trafiło do mnie.

Le Triporteur to komedia z 1957 roku wyreżyserowana przez Jacques Pinoteau, w której główny bohater podróżuje swoim trójkołowcem do Nicei na finał mistrzostw Francji w piłce nożnej.

affiche_Triporteur_1957_1

Le Triporteur to także nazwa wina, które idealnie smakuje jako akompaniament do mięsnych dań z grilla oraz kuchni śródziemnomorskiej, szczególnie jeżeli podane jest w temperaturze 14 – 16°C.

Cellier des Princes powstało w 1924 roku i skupia właścicieli małych gospodarstw, których garstka postanowiła współpracować po epidemii, która nawiedziła ich winnice na początku XX w. Liczba gospodarzy szybko rosła i szybko rozprzestrzeniła się na wszystkich produkujących gmin apelacji Châteauneuf du Pape.

Wino powstało z odmian: 70% Grenache – Syrah, Caladoc Carignan 30% , które rosną na wapienno – krzemowej glebie. Starzenie trwało 6 miesięcy.

La Triporteur charakteruzuje czerwony kolor z fioletowymi refleksami, nuta zapachowa wiśni i czarnej porzeczki. A106-3436961121107

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s